Bezpłatne szkolenia dla organizacji charytatywnych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za udział w otrzymanym kursie nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć stowarzyszenia działające non profit prowadzą niezwykle wartościowe projekty i zatrudniają do nich pełnych energii wolontariuszy, to doskwiera im brak eksperckiego warsztatu z zakresu zarządzania. A na szkolenia raczej ich nie stać.

Doradcy z Fundacji Training Projects postanowili wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. trzecim sektorze zapraszają na całkowicie darmowe szkolenia z różnych dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą zapisać się na warsztaty pisząc na adres wolontariusz@gazeta.pl. 

Przesyłać wnioski mogą działające oficjalnie instytucje, jak i indywidualni działacze.  Niezależnie od formy funkcjonowania, każdy może ubiegać się o pomoc.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednak korzystający ze szkolenia powinni znaleźć miejsce w którym odbędą się zajęcia – np. ich własna siedziba czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

kierowanie zespołem działaczy społecznych – rola i zadania lidera

zespół i efekt synergii

myślenie strategiczne

negocjacje ze sponsorami

marketing i promocja organizacji

asertywna komunikacja

prowadzenie prezentacji i przemówień

planowanie zadań 

zarządzanie zmianami organizacyjnymi

Akcja Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie składac można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują pomocy szkoleniowej wszystkim chętnym. Kryterium jest pula dostępnych w danym miesiącu miejsc i uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – komentuje Iwona Piga, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy akcje staną się coraz bardziej profesjonalne, nawet w poczatkujących instytucjach. Tam wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są nieraz potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. W wielu miejscowościach widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie dysponują fachowcami zdolnymi do zarządzania tą gotówką. Chcemy choć spróbować odrobinę to zmienić.  Tagi:
Najnowszy

Bezpłatne szkolenia dla organizacji charytatywnych

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za udział w otr

Czytaj więcej...